Wisiorki z ametystami

Jeśli chcesz zamówić biżuterię z ametystami, koniecznie wejdź na https://www.ametysty.com.pl.

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Paragwaju, Kenii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym osobiście.