Wisiorki srebrne

Zobacz, gdzie nabyć zawieszki.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Silne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro źle znosi również styczność z wodą i dużymi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką lub wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.