Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Dowiedz się, gdzie zamówić mop z wiadrem.

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub sporą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma służyć do mycia posadzki o znacznym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego solidność. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do podłogi

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Prawie równie ważne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza pielęgnację posadzek. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]