Rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na terenach miejskich, ale też na prywatnych posesjach. W której technice się je tworzy? Kto z reguły nabywa rzeźby do ogrodu i fontanny w formie ozdobnej figury?
Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nieszablonowy sposób na aranżację przestrzeni
Rzeźby ogrodowe stają się coraz popularniejszą metodą aranżacji prywatnych ogrodów oraz przestrzeni municypalnej. Dzisiaj dużym popytem cieszą się kreatywne rzeźby wykonane poprzez odlew, których forma jest opracowana na podstawie preferencji zamawiającego, jego upodobań, jak również wielkości ogrodu. W dużych powierzchniach świetnie prezentują się pokaźne, monumentalne projekty, które chwytają za serce swoim dostojnym stylem. W mniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast ustawianie niewielkich rzeźb. Zamawiający mogą wybierać między rzeźbami w stylu minimal bądź wręcz na odwrót – postawić na bogate wzory. Dobór stosownej rzeźby powinien być uzależniony od stylu ogrodu i tego, jaki efekt zamierzamy ostatecznie uzyskać. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie to wspaniała forma dekoracji przestrzeni.
Kto kupuje nowoczesne rzeźby do ogrodu?
Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie zamiłowania do sztuki i jest kupowana przez klientów wszelkiego rodzaju. Wyśmienicie prezentuje się w parkach, miejskich ogrodach, lasach, może także być urozmaiceniem posesji przy gmachu ministerialnym, muzeum, hotelu, placówce naukowej czy też innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby kupują też osoby prywatne, które pragną wytworzyć w swoim ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na zabytkową lub zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli współczesny charakter ogrodu. Modne są także majestatyczne rzeźby orientalne, które będą stanowić zachwycające dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu azjatyckim.