Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Szukasz środków dezynfekujących? Wejdź na verdeavis.pl.

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących mieć negatywny wpływ na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków antyseptycznych na ogół wchodzi alkohol, chlor, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, jak również wiele innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]