Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Jeśli szukasz przykładów z zastosowaniem shuttersów w sypialni zajrzyj tutaj.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się na ogół z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okna można użyć również w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy znacznie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż doskonale poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie podejmuje się gości oraz spędza się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Z tej przyczyny trzeba zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie komfortowy. Swoboda zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła przenikającego do wnętrza, co umożliwia np. zupełne jego przyciemnienie, gdy chcemy włączyć coś w telewizji, albo jego delikatne ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – doskonała osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja kontroli wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak także z innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w sporej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, z kolei zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich konserwacja jest niesłychanie prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]