Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Szukasz shuttersów? Sprawdź skyshutters.pl.

Urządzając wnętrza, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe rozwiązanie, to znaczy firanki i zasłony, które nieraz zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w polskich domach

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod różnymi kątami, zależnie od fantazji domowników. Produkuje się je z PCV, płyt MDF, a także z drewna. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, jakkolwiek rewelacyjnie sprawdzają się także na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w naszych domach widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większość z nas z pewnością kojarzy je z telewizji lub kina, gdyż tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w Nowej Zelandii czy Afryce Południowej.

Atuty ozdobnych okiennic typu shutters

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko świetnie się prezentują, ale mają również przydatne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne dni ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz i nie ma na ogół przeszkód, by założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle stylowy wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Warto dodatkowo zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia łańcuszków, co właściciele psotliwych psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające łańcuszki, uznają z pewnością za spory atut.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]