Różne zastosowania stalowych kontenerów specjalnych

Sprawdź, gdzie zamówić kontenery na złom, wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju składowanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy drzwi i okien, złom, gruz, jak również zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady dużych gabarytów

Do przewożenia ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami albo potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Adres firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]