Naszyjniki z kamieniami – co warto o nich wiedzieć?

Sprawdź, gdzie zamówić naszyjniki z kamieniami.

Są wśród nich prawdziwe minerały i ich sztuczne odpowiedniki. Mogą przybierać rozmaite barwy – od brązu, przez purpurę, aż po błękit. Jedne należy nosić do eleganckich kreacji, pozostałe doskonale będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków szczycą się wielkim uznaniem– zmieniają się realia i trendy, jednak wciąż je chętnie zakładamy, zaś niektóre z nich są bezcennymi familijnymi pamiątkami. Warto więc napisać kilka słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak później się o nie troszczyć, by wytrzymały wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – który typ?

Rozmaitość minerałów wykorzystywanych do wytwarzania naszyjników jest ogromna – obok topazów, turkusu czy szmaragdu, znajdziemy wśród nich także kamienie wytwarzane sztucznie. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi doskonale wyglądają przy strojach tak zwykłych, jak i eleganckich.

Naszyjniki z kamieniami – takich rzeczy się wystrzegaj

Minerały szlachetne są zwykle bardzo wrażliwe na uszkodzenia – przy nieprawidłowym użytkowaniu niełatwo zatem je uszkodzić. W jaki sposób tego uniknąć? Po pierwsze – zdejmując je zawsze, gdy istnieje ryzyko ich zarysowania – podczas mycia, przy porządkach czy pracach manualnych. Wystrzegajmy się również noszenia dwóch naszyjników z kamieniami w jednym momencie – zachodzi prawdopodobieństwo, iż będą się uderzały i przez to uszkodzić.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]