Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Jeśli potrzebujesz listwy podłogowej, skieruj się na tę stronę.

Wydają się niewiele znaczącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają dolną część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się ze stylowymi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]