Jaką funkcję pełnią systemy rynnowe?

Potrzebujesz rynnien metalowych? Sprawdź www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Pośród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej zalegania. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz zręczności – podobnie jak montaż rynien. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny metalowe, plastikowe lub PCV – które zamontować?

W ofercie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów – między innymi z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania powinno się więc przedyskutować z fachowcem.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08