Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Chcesz zamówić ochraniacze dla konia? Odwiedź tę stronę.

Ci, którzy na co dzień nie są zainteresowani jazdą konną, nieraz są zaskoczone, iż kończyny koni należy osłaniać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest dość szeroki i w sklepach dostępnych są setki ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z różnorodnych materiałów. To powoduje, iż nawet kłopot z ich wyborem miewają niekiedy także obeznani jeźdźcy.

Ochraniacze dla konia – skokowe, transportowe, ujeżdżeniowe

Najważniejsza wytyczną do wyboru ochraniaczy, które trzeba nałożyć zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, jaką w danym momencie podejmuje koń. Jest kilka wariantów ochraniaczy: skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe, stajenne, rajdowe, crossowe oraz specjalistyczne, a każde z powyższych pełni inne zadanie. Przykładowo, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zredukowanie prawdopodobieństwa powstania stłuczeń, urazów mechanicznych, jak również skaleczeń, które czasami mogą zdarzyć się podczas treningów ujeżdżeniowych. Te ochraniacze doskonale pochłaniają energię uderzenia, a zarazem podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe charakteryzują się twardą budową skupioną na zabezpieczeniu tylnej powierzchni oraz boków kończyny konia, co chroni ją w razie zahaczenia o drążek przeszkody. Kończyny koni sportowych, które z racji uczestnictwa w najrozmaitszych konkursach jeździeckich wożone są raz za razem po setki kilometrów od stadniny, zabezpieczają ochraniacze transportowe. Powinny one być produkowane z tworzyw, które nie doprowadzą do powstania uszkodzeń skóry nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi kupisz również kaloszki dla konia, które zaprojektowano dla zwierząt biorących udział w wyścigach. Kaloszki chronią piętkę koni, które podczas biegu uderzają tylnymi kopytami o przednie.

Ochraniacze dla konia – z jakich tworzyw są wytwarzane?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni natrafią na niesłychanie obszerną ofertę produktów, odróżniających się od siebie nie tylko ceną, ale i tworzywem, z których są wykonane. Owszem, zwykle najatrakcyjniejsze wizualnie są ochraniacze skórzane, jednak powinno się o nie stosownie dbać i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku dość szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne materiały, z których robi się ochraniacze, to lekki i wytrzymały neopren oraz inne tworzywa syntetyczne. W sklepach dostępne są również gumowe kaloszki dla koni.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]