Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

Kliknij tu, aby kupić buty na motocykl.

Buty motocyklowe, podobnie jak i inne elementy odzieży dla motocyklistów, doskonale się prezentują i z pewnością wiele osób pragnie je mieć ze względu na sam ich design. Niemniej jednak ich głównymi funkcjami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motorem oraz zagwarantowanie ochrony goleni i stopy w razie możliwego wypadku.

Kategorie butów na motor

Kłopot z tym, które buty na motor będą stosowne, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale też osoby od wielu lat zainteresowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi dostaniemy kilka rodzajów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na autostradach, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo wypadków oraz urazów jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl sportowy wyposażone są w liczne rozwiązania minimalizujące niebezpieczeństwo zadarcia skóry i złamania kości stopy czy goleni. Te buty są wysokie, sztywne i ciężko się w nich przemieszczać bez pojazdu.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające jedynie do kostki, które są świetne na spokojną, dość wolną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie niebezpieczeństwo wypadku jest znacznie mniejsze, stąd też zapewnienie osłony stopie nie jest w nich kluczową cechą. Ich zaletą jest natomiast nadzwyczajny komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy nie poruszamy się na motorze albo skuterze.
3. Buty turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Kończą się powyżej kostki, nierzadko do połowy łydki i wyprodukowane są z materiałów zabezpieczających stopę przed wilgocią.

Na co zwrócić uwagę zamawiając buty na motor?

Kupując buty motocyklowe powinno się najpierw określić, jakie ma być ich główne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich w trasie może skończyć się bolesnymi obrażeniami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro noszone wyłącznie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały wspaniale, ale kierowca nie będzie się w nich czuł wygodnie. Rolą obuwia na motor, zresztą jak każdego części ubrań dla motocyklisty, jest asekuracja kierowcy i spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim materiałów jest niesłychanie istotna. Kupujmy więc buty na motocykl uznanych producentów. W razie problemów z doborem butów należy zawsze skorzystać z wskazówki bardziej wykwalifikowanego kierowcy lub zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu butów.

Adres firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]