Bielizna i odzież kompresyjna – szybsza regeneracja mięśni

Kup bieliznę kompresyjną.

O sportowej odzieży termoaktywnej słyszał praktycznie każdy, jakkolwiek nie wszyscy natknęli się na definicję „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, gdyż ta nazwa zazwyczaj łączona z akcesoriami używanymi w medycynie. W tym artykule przybliżymy ten rodzaj odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na efektywność treningu osoby, która ją zakłada.

Sportowa odzież kompresyjna zabezpiecza sportowca przed zimnem i przegrzaniem

Bielizna i odzież kompresyjna to profesjonalne wyroby, które posiadają wiele właściwości pozytywnie wpływających na komfort ćwiczeń. Mięśnie opięte taką odzieżą szybciej się regenerują, bo mocno przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta zazwyczaj bezszwowa odzież, poprawia dotlenienie i ukrwienie tkanek oraz skutecznie usuwa kwas mlekowy ze zmęczonych mięśni. Dobrej klasy odzież uciskowa jesienią skutecznie ochroni organizm przed zimnem, z kolei w pełni lata nie dopuści do jego przegrzania. Ta właściwość ubrań kompresyjnych pozwala na stosowanie ich zarówno przez sportowców trenujących pod dachem ulubionego klubu fitness, jak i tych preferujących ćwiczenia na świeżym powietrzu. Kolejną nadzwyczaj znaczącą właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, bo minimalizuje ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, częstokroć pojawiające się w trakcie treningów siłowych.

Odzież oraz bielizna kompresyjna – czy zawsze zakładać na czas treningów?

Odzież kompresyjna przeznaczona jest przede wszystkim do zakładania jej w czasie energicznego treningu. Np. spodenki o własnościach kompresyjnych normują pracę mięśni kończyn dolnych, w ten sposób pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych rezultatów, a koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie brzucha i pleców. Zawodowi sportowcy, skupieni na treningu mięśni całego ciała nieraz stosują kombinezonów kompresyjnych, a przeciętni bywalcy klubów fitness zazwyczaj korzystają z kompletu spodenki plus koszulka. Sportowe skarpetki bądź getry kompresyjne można nosić podczas ćwiczeń, jednakże poleca się stosować je raczej zaraz po treningu, żeby szybciej odbudować mięśnie. Ważne jest też, by właściwie dopasować rozmiar bielizny bądź odzieży kompresyjnej, tak by nie prowadziła do nadmiernego ucisku, który mógłby mieć niekorzystny wpływ na przepływ krwi. Odzież kompresyjna damska oraz męska to artykuł, który bez problemu zakupimy w większości sklepów sportowych.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]