ABC akcesoriów dla jeźdźca – czapsy i sztylpy

Jeśli potrzebujesz sztylp, koniecznie sprawdź horse-trade.pl.

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości, natomiast drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są więc zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]