Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Zobacz, gdzie kupić podłogi drewniane dębowe.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w domu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]