Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę lokalu na chrzciny w Krakowie w dobrej cenie.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym dużym familijnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, zatem dbają o to, aby wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin bywa jednakże niełatwym zadaniem, w szczególności jeżeli na chrzcie ma pojawić się duża grupa krewnych oraz znajomych. Poniżej przeczytasz garść wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na precyzyjne zaplanowanie chrztu

Dawniej chrzciny odbywały się natychmiast po narodzinach malucha, czasem wręcz w dniu połogu, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z upływem lat chrzest przeistoczył się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższych malucha, więc jest organizowany z reguły 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to wnikliwe przemyślenie istotnych kwestii tej okoliczności, jak wybór świątyni, w której odbędzie się uroczystość, jak również matki i ojca chrzestnych. Wybierając w parafii termin obrzędu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, jeżeli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest potrzebne do określenia ile osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie krępujmy się też określić, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina zwykle stawia na zabawki, natomiast rodzicom więcej radości dadzą praktyczne prezenty, jak choćby zestaw ubrań, kołderka dla dziecka lub fotelik samochodowy.

Lokal na chrzest lub obiad w domu – co jest standardem?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny organizowano przeważnie w domu rodziców dziecka, z tej przyczyny nie wszyscy obecni podczas ceremonii w świątyni mogli być zapraszani na odświętne przyjęcie. Współcześnie obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców to już norma. Analizując propozycje lokali, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko użyczą pięknie ozdobione miejsce, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań korespondującą z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje profesjonalną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia ma się odbyć w okresie letnim, warto wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf lub rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą bawić się pośród zieleni. kluczowy jest dodatkowo taki wybór sali na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy transport gości do domu czy zarezerwowanego noclegu.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]