Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

Sprawdź informacje o druku 3D SLS.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana głównie do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wykonanego w technologii DMLS, PolyJet, SLS,SLA, i FDM, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, detali, wyrazistych krawędzi oraz wygładzonej powierzchni.

FDM – druk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również opcja korzystania z materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wyrazistość konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Adres firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]