Sala na przyjęcie weselne – jak wybrać tę najlepszą?

Sprawdź informacje o domu weselnym w Małopolsce.

Ślub i odbywające się po nim uroczystości weselne to dzień, o którym krewni młodej pary oraz sproszeni goście będę pamiętać przez kilka miesięcy, a czasem wręcz lat. Jeżeli państwo młodzi zdecydują się na wyprawienie przyjęcia dla dużej ilości gości, pierwszym wyzwaniem, które przed nimi się pojawi, jest wybranie najlepszej sali na wesele, w której goście będą bawić się w ten ważny wieczór w komfortowych warunkach.

Miejsce na wesele – zwróć uwagę na jego odległość od kościoła i pojemność

Szukając miejsca na wesele narzeczeni powinna wziąć pod uwagę kilka znaczących czynników. Przede wszystkim musi ustalić liczbę zaproszonych krewnych i znajomych, by uzyskać pewność, że w wybranym domu weselnym bez problemu znajdzie się tyle przestrzeni dla każdego. Goście muszą mieć wyznaczone miejsce ich przy stole, ale ważne jest również, by mieli gdzie tańczyć. Oprócz tego para młoda powinna sprawdzić w jakiej odległości od kościoła znajduje się dom weselny i czy droga do niego nie będzie uciążliwa. Jeżeli na ślub poproszona jest rodzina i przyjaciele mieszkający w innej miejscowości, powinno się szukać sali weselnej, w okolicy której znajduje się duża sieć hoteli. Trzecim zagadnieniem jest sama organizacja wesela, a więc udekorowanie stołów, załatwienie oprawy muzycznej oraz obsługi kelnerskiej i przygotowanie menu. Takie zadania mogą przekroczyć możliwości pary młodej, zatem warto szukać takich domów weselnych, które świadczą asystę w zakresie całościowej organizacji zabawy weselnej.

A może pałac na przyjęcie ślubne?

Młode pary z południa Polski, zwłaszcza z okolic Krakowa, mogą urządzić wesele w niezmiernie malowniczym miejscu, jakim jest wiekowy Pałac Radziwiłłów położony w Balicach. W jego wnętrzach wesela odbywają się od dziesięcioleci, a każde z nich wyróżnia się zniewalającą oprawą. Pałac dysponuje czterema pomieszczeniami zdolnymi podjąć ponad setkę gości. Wesele może zostać wyprawione także w ogrodzie przed Pałacem, a wtedy uczestniczyć w nim będzie mogło bez problemu ponad 300 zaproszonych. Atutem Pałacu Radziwiłłów jest to, iż umiejscowiony jest raptem 12 kilometrów od Krakowa, który ma niezmiernie bogatą bazę noclegów. Podróż orszaku ślubnego z kościoła do Pałacu nie trwa zwykle dłużej aniżeli pół godziny.

Adres firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]