Pozycjonowanie – czy warto?

Pozycjonowanie sklepu - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

Pozycjonowanie stron to szereg prac, które mają na celu poprawienie widoczności stron w organicznych (to znaczy w bezpłatnych) wynikach prezentowanych w wyszukiwarce. Im wyżej strona pojawia się w SERP, tym większy ruch w witrynie, co w rezultacie daje możliwość zwiększenia przychodów firmy. Dodatkową zaletą tego działania jest budowa rozpoznawalności brandu, usługi bądź produktu.

Google klasyfikuje każdą witrynę internetową na podstawie w przybliżeniu 200 przeróżnych faktorów. Wynik tej diagnozy przesądza o tym, na którym miejscu strona ewentualnie jej podstrona wyświetli się internaucie w SERP na konkretne słowo kluczowe. Za najistotniejsze czynniki rankingowe specjaliści do spraw SEO uznają między innymi linkowanie (on-site oraz off-site), jakość contentu, a także PageSpeed.

Wpisując w przeglądarkę Google jakiekolwiek słowo, internauta otrzymuje wykaz stron, których treść została uznana za najbardziej dopasowaną do powyższego hasła. Które strony wyświetlają się w SERP wyżej niż inne? Z reguły te, których treść jest niepowielona z innych witryn i dobrze wypełniona właściwymi frazami kluczowymi. Na pozycje nie bez wpływu jest również prędkość wczytywania się witryny (nie tylko w wersji na mobile, ale i na komputerze), poprawnie wykonane kodowanie, a także liczba linków prowadzących do naszej witryny.

Czy warto zlecić pozycjonowanie i optymalizację strony albo sklepu internetowego zewnętrznemu podmiotowi?

Algorytm Google cyklicznie jest poprawiany, stąd warto przekazać pozycjonowanie i optymalizację stron oraz sklepów fachowcom. Trafnym wyborem jest firma SEO, która posiada długoletnie doświadczenie w tym obszarze. W takich firmach zatrudnionych jest wielu specjalistów nie tylko od SEO, lecz również projektowania stron i marketingu internetowego. Powierzając pozycjonowanie strony agencji zewnętrznej zaoszczędzone środki i czas można przeznaczyć na inne akcje marketingowe, które dodatkowo rozwiną firmę.

Prowadzisz biznes? Pozycjonowanie jest teraz niezbędne!

Pozycjonowanie to w głównej mierze usługa adresowana do właścicieli stron, których zadaniem jest dotarcie do klienta i sprzedaż usług czy produktów przedsiębiorstwa. Prowadząc jakąkolwiek działalność niewyobrażalne jest obecnie nie posiadać strony firmowej bądź ją uruchomić, jednak nie podjąć się jej pozycjonowania. Biznes to nieustanna rywalizacja o dotarcie do nowych klientów. Według statystyk w przybliżeniu 97% osób szuka w sieci informacji o lokalnych firmach, co wyraźnie wskazuje do jak dużej grupy klientów można tą metodą dotrzeć. A pojawienie się adresu sklepu czy strony na pierwszej stronie wyników wyszukiwania bardzo zwiększa szansę, że konsument skorzysta z naszych usług.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]