Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Wirus na stronie - uzyskaj pomoc.

WordPress stał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że liczbę stron oraz sklepów działających z jego użyciem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony oparte na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Logowanie na stronę jest uniemożliwione? Informacje zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie widnieją linki do nieznanych Ci portali? A może ze witryny wychodzi niechciana poczta? To jedynie parę z częstych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach nieodzowne jest bezzwłoczne działanie w celu zlikwidowania źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy zlecić specom od tego rodzaju działań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko tworzeniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują pełny przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki htaccess i wp-config. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące zagrożenie następnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do listy wykluczeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują też konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Regularne aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż usunięcie wszystkich następstw infekcji nie jest gwarancją, iż analogiczny kazus nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]