Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Skieruj się tu jeżeli chcesz zlecić wywóz mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych względów. By nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, zwykle przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej bądź na poddasze. Rzecz jednakże w tym, iż po kilku miesiącach także te pomieszczenia robią się na tyle zapchane, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, aby uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże porządki często urządzamy też, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy i poddasza.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, fragmenty ram okien, sprzęty elektroniczne czy popsute meble nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli musimy je wyrzucić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem samochodu albo przyczepą. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci o znacznej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on też o legalny recykling zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery często oferują także profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – powtórne zastosowanie surowca

Stare meble, jeśli będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub być spopielone. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich według tworzywa, z którego zostały wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się je wytwarza, polega z reguły na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do wyrobu nowych garderób, krzeseł bądź regałów.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]