Kompleksowa analiza stron internetowych – audyt SEO

Audyt SEO Kraków - zajrzyj w to miejsce po więcej szczegółów o tej usłudze.

Pojęcie audytu – podając za internetowym wydaniem Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza ewaluację przedsiębiorstwa, firmy lub spółki pod kątem wielu obszarów, m.in organizacyjnych i finansowych, jak również analizę możliwości rozwoju. Co, mając na uwadze zacytowaną definicję, oznacza zatem audyt SEO? Jest to głęboka analiza strony internetowej, sprawdzająca przeróżne jej elementy, jak strukturę nagłówków, kod strony, meta opisy i tytuły, szybkość ładowania się strony i wiele innych aspektów. Prócz samego zestawienia błędów oraz uchybień, w dobrym audycie SEO muszą być zamieszczone również sugestie odnośnie rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO analizuje stronę internetową pod kątem zgodności ze standardami W3C, zawartości strony, dostępności, jak również poprawności kodu. Poza tym sprawdzane jest też, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, aby wskazała ona wszelkie dysfunkcje strony oraz – co najistotniejsze – zaleciła działania, które pomogą je naprawić.

Audyt SEO – płatny, a może darmowy?

W sieci można znaleźć dużo stron oraz narzędzi, przy użyciu których ekspresowo i za darmo wykonuje się audyt SEO witryny. Plusy takiego rozwiązania? Cena i szybkość. Argumenty przeciw? Jest ich mnóstwo. Bezpłatne narzędzia bądź też wersje testowe z niewielką liczbą funkcji, nie są idealne. Jeżeli już zauważą jakieś nieprawidłowości na stronie, to na ogół nie wszystkie. Wiele błędów (np. w kodzie) zauważyć można tylko w trakcie analizy dokonanej przez człowieka, a nie algorytm.

Na płatny audyt SEO realizowany przez agencję oczekuje się przeważnie od kilkunastu dni do mniej więcej miesiąca. Termin na przygotowanie raportu powinien zostać wskazany w umowie podpisanej z agencją, która zadeklarowała, iż go wykona. Audyt w wersji płatnej pozwoli wykryć wszelkie kluczowe błędy występujące w witrynie. Jeśli strona była postawiona na darmowym szablonie bądź na platformie typu Shoper czy Magento, to elementów do poprawy może być dużo. Gdy witryna powoli się wczytuje, a na najistotniejsze dla klienta słowa kluczowe wyświetla się daleko za pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to również są to oznaki, iż zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu jest trafnym pomysłem.

Jakie błędy odkrywa SEO audyt?

Należycie przeprowadzony audyt SEO może obnażyć mnóstwo błędów strony, m.in:

 • wolne ładowanie się witryny w wersji na komputer i na urządzenia mobilne,
 • błędy w wersji mobilnej strony, np. nieprawidłowe wyświetlanie się różnych obrazów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępem do strony dla botów wyszukiwarek,
 • przyczyny słabej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • brak albo niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • niska jakość zawartości strony,
 • poprawność kodu witryny,
 • rzeczywista ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak bądź nieprawidłowe połączenie z narzędziami Google (np. Google Analytics)

.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]