Co oferuje biuro rachunkowe?

Co warto wiedzieć o biurze rachunkowym Katowice?

Dopilnowanie księgowości w małych firmach jest często powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele często nie potrafią starannie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od rachunkowości, zyskamy gwarancję, iż ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na stałe. Należy także napomknąć o wygodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się sugerować się tylko kosztami obsługi – podejrzanie niskie ceny obsługi zazwyczaj oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci mają właściwe uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]