Aktualizacja WordPress – dlaczego jest ważna dla bezpieczeństwa strony

Jeżeli ciekawi Cię pełna oferta opieki technicznej WordPress, zajrzyj na wpmagus.pl.

WordPress, który powstał głównie jako oprogramowanie blogowe, błyskawicznie stał się niezmiernie rozpowszechnionym CMS-em. Z uwagi na fakt, iż jest szybki i łatwo można opanować podstawy jego obsługi, używa się go w tej chwili do tworzenia sklepów internetowych oraz wielopłaszczyznowych stron. Aczkolwiek ten system zarządzania treścią bywa przyczyną niemiłych sytuacji, w związku z tym istotną i potrzebną usługą staje się aktualizacja WordPressa.

Opieka techniczna WordPress – nie zaniedbuj regularnego wdrażania kolejnych wersji CMS-a

Głównym warunkiem bezpieczeństwa strony www jest bezspornie zaktualizowanie jej do aktualnej wersji systemu zarządzania treścią. Nieraz jednakże firmy po postawieniu strony zapominają o cyklicznym wdrażaniu najnowszych edycji CMS-a czy aktualizacji stosowanych wtyczek, przez co narażają stronę na infekcję przez malware bądź ataki cyberprzestępców. Na domiar tego, pomimo iż WordPress jest stosunkowo nieskomplikowanym CMS-em, jego aktualizacja może wiązać się z niespodziewanymi problemami z właściwym funkcjonowaniem strony czy sklepu. Tym samym konieczne jest, żeby działanie to przeprowadzał zawsze ktoś zaznajomiony z WordPressem, a jeżeli nie mamy w przedsiębiorstwie wydziału technicznego, powinno się polecić opiekę nad stroną www znawcy.

Do kogo adresowana jest pomoc z zakresu opieki nad stroną www?

Oferta opieki technicznej nad stroną to usługa adresowana zwłaszcza do użytkowników biznesowych, tak niewielkich jak i większych przedsiębiorstw, którzy troszczą się o poprawne i nieprzerwane działanie ich strony, a także ochronę jej baz danych i zasobów. Oferta ta pomocna jest także freelancerom oraz blogerom prowadzącym własne strony. W elementarnym pakiecie oferty zawarta eliminacja następstw zawirusowania, przeprowadzenie aktualizacji WordPressa oraz pomoc w sporządzeniu kopii zapasowych. W wyższych pakietach oferowane są także przeróżnego rodzaju monitoringi (między innymi zmian zawartości, logowań użytkowników oraz zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]