Kable RTV – najważniejsza część sieci

Jeśli potrzebujesz kabli RTV, koniecznie wejdź na www.telmor.pl.

Bez odpowiednich instalacji nie moglibyśmy odbierać impulsu telewizyjnego oraz internetowego. Jak nietrudno się domyślić, najważniejszymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim możliwe będzie przesłanie informacji do poszczególnych hubów oraz gniazd. Z uwagi na fakt, jak są one istotne, ekipy montujące instalacje z dużą uwagą wybierają używane przez nie przewody. Ich dobór może okazać się powodem niemałych problemów – wszak w zależności od sytuacji musimy użyć innych przewodów. Istotna jest też ich niezawodność, gdyż sieci powinny posłużyć przez minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najczęściej stosowanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą transmituje się sygnały internetowe, TV i połączeń głosowych. Jak łatwo stwierdzić, przewody światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego materiale szklanym. Oprócz tego stosowane są też kable koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do przesyłu sygnałów o niewielkiej częstotliwości. Tego typu przewody stosowane są najczęściej do przesyłu informacji bezpośrednio do klientów.

Jak wybrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Z tego powodu ekipy zakładające takie sieci zazwyczaj stawiają umowę ze sprawdzonymi sklepami. Dobierając kable RTV od takiego sklepu otrzymujemy gwarancję, iż złożona z nich sieć okaże się zawsze niezawodna. Warto wybrać ten sklep, który samodzielnie wytwarza oferowane przez siebie kable RTV. Ważne będzie również to, czy firma sprzedająca kable RTV udziela możliwości reklamacji oraz oferuje pomoc w razie problemów – wszak to wytwórca musi doskonale znać swój produkt i zawsze wypracować rozwiązanie, które umożliwi zamontowanie funkcjonalnej instalacji.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]