Kable i przewody – skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – regulują to akty normatywne. U producentów wyróżniamy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. W jaki sposób dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – kable telekomunikacyjne i skrętki koncentryczne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być zbudowana z wytrzymałego metalu i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. U dystrybutorów znajdziemy dwa podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz nieruchomości, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych, jak również wysoką temperaturę. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się ważne przewody – takie jak światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, multiswitche. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć na przykład na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – uporządkuj przewody

Ważnym czynnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób niepowołanych. W tym celu służą specjalistyczne zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne w przypadku na dzieci. Pamiętajmy też o uporządkowaniu kabli – do tego celu wykorzystuje się dedykowane komory. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów szafek – mają one różne rozmiary, co sprawia, że błyskawicznie dopasujemy je do naszych potrzeb.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]