Usługa mass collect – co to jest?

Wejdź na flobo.io/mass-collect/, aby uzyskać informacje o mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Działanie mass collect jest właściwie dość proste. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich identyfikatorem. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc np. w prywatnych gabinetach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty lub przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie przelewów niż podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek nieraz przydarzających w czasie tej czynności.

Łatwiejsze monitorowanie przychodzących należności – o plusach usługi mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (mają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i mBank) warto rozważyć jej wdrożenie w firmie, także takiej, która każdego miesiąca rozlicza około stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]