Zobacz, gdzie zamówić złoto inwestycyjne, wejdź na https://goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/.
Często martwimy się o przyszłość i o zabezpieczenie się na tzw. “czarną godzinę”. Dlatego przeważnie zabiegamy o to, aby systematycznie odkładać nadwyżkę środków finansowych na lokacie czy też po prostu na koncie w banku. W ostatnim czasie jednak to rozwiązanie jest mało rentowne – małe oprocentowanie lokat i postępująca inflacja sprawiają, że oszczędności nie zapewniają zysku, a właściwie to z miesiąca na miesiąc ich siła nabywcza spada. Nie dziwi zatem, że rośnie popyt na alternatywne formy inwestycji, w tym również zakup złota lokacyjnego.
Co o złocie lokacyjnym mówią polskie akty prawne?
Inwestowanie w kruszce polega na zakupie ich wtedy, gdy ich cena rynkowa jest korzystna i zbyciu ich, kiedy ta cena podniesie się. Ale należy podkreślić, że nie każdy wyrób ze złota jest uznawany za kruszec inwestycyjny, więc np. skupowanie biżuterii ciężko nazwać lokatą w złocie. To, co może być złotem lokacyjnym jest klarownie określone przez prawo naszego kraju, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z obowiązujących przepisów jest to przede wszystkim złoto próby nie mniejszej niż 0.995 w sztabkach lub płytkach. Z kolei złote monety bulionowe muszą sprostać innym wymogom, żeby być nazwane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co ważne – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wyemitował. Monety lokacyjne nie są numizmatami, zatem nie traktuje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Akty prawne definiują jeszcze jedną formę złota lokacyjnego, a mianowicie złoto pod postacią papierów wartościowych.
Złoto lokacyjne – czy można kupić je przez internet?
W ofercie polskich sprzedawców złota inwestycyjnego bez problemu znaleźć można popularne monety bulionowe z między innymi Chin oraz USA, jak i sztabki ze złota. Zamówienia można składać też online i nie jest to propozycja tylko dla największych inwestorów. Ci mniej zasobni znajdą w internecie szeroką ofertę sprzedaży złotych monet o wadze 1/10, 1/4 lub 1/2 uncji trojańskiej, jak i złota w sztabkach o wadze 5, 2, lub 1 g. Nabyć można również złoto w tzw. „combibarach” umożliwiających odseparowanie z nich, a potem zbycie odrębnych sztabek złota.
Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]