Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Nie możesz znaleźć kantoru internetowego? Odwiedź https://bit.ly/3B7bR5v.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w banku – te pierwsze w dalszym ciągu spotkać można sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo transformującym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, z tej przyczyny też utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy to niższy spread

Operacja w kantorze internetowym jest równie nieskomplikowana jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, że wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniej doby. Kolejnym i nadzwyczaj istotnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te proponowane przez placówki bankowe oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory online oferują też kilka pomocniczych usług stosowanych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) lub w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Doceniasz wygodę w rozporządzaniu kapitałem? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich doceniających wygodę i znaczną autonomię w dyspozycji swoim kapitałem. Wykorzystują je także osoby studiujące bądź pracujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w obcej walucie. Jednak zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.