Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek rozmaitych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, mieszkaniowy, gotówkowy i ratalny. Dzięki konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują obecnie nie tylko banki, ale też parabanki, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.