Chcesz wymienić funty na złotówki? Skorzystaj z kantoru online

Sprawdź funt kurs na https://www.kantor.pl/funt-brytyjski-kurs-waluty.

Funt szterling, potocznie określany również mianem „funt brytyjski”, to jedna z najsilniejszych istniejących walut. Mimo przynależności pierwotnie do struktur Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej a potem UE, Wielka Brytania nie weszła do strefy euro i zachowała swoją historyczną walutę.

Funt brytyjski po Brexicie

Na skutek Brexitu, który był przewlekłym, ponad 4-letnim procesem, wartość funta w stosunku do dolara oraz euro znacznie spadła. Miało to związek między innymi z oznajmieniem przez duże podmioty, w tym instytucje finansowe, wyjścia z rynku brytyjskiego, co groziło zmniejszeniem się ilości zatrudnianych pracowników, a co za tym idzie również spadkiem PKB. Odpracowywanie sporego spadku wartości funta brytyjskiego z 2016 r. odbywa się powoli i przy dość znacznych skokach wartości waluty. Kolejną przeszkodą w tym procesie był kryzys z 2020 r. wywołany wielomiesięcznym zamknięciem angielskiej gospodarki z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Trzeba jednak zaznaczyć, iż funt szterling to bardzo mocny pieniądz, funkcjonujący w Europie już od dziewięciuset lat, który w samym tylko ubiegłym wieku wyszedł obronną ręką z ogromnych spadków wywołanych rezygnacją z powiązania funta ze złotem, z dewaluacji z 1949 r. czy z legendarnego już spekulacyjnego ataku określanego mianem “Czarnej środy” z 1992 r.

Wykresów kursu funta szukaj na stronie kantoru internetowego

Funt brytyjski jest dla Polaków znaczącą walutą, w której w dalszym ciągu często inwestują swoje pieniądze. Dzieje się tak przede wszystkim w następstwie tego, że pomimo Brexitu, wielu naszych rodaków pracujących w Wielkiej Brytanii nie wróciła do kraju i bezustannie utrzymuje finansowo swoich bliskich w Polsce. Bieżący kurs funta szterlinga monitoruje tym samym ogromna grupa rodaków. Poszukują oni zwłaszcza rzetelnych informacji nie tylko o cenie tej waluty, ale nierzadko także statystyk historycznych wybiegających do kilku lat wstecz. Takie dane znajdują się np. na stronie kantoru online, który odświeża kurs w odstępach co kilka sekund. Informacje te umożliwiają także wprawnym inwestorom wymienić walutę po najbardziej opłacalnym kursie.

Adres firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]