Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Szukasz więcej informacji o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce.

Góry są urzekające, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a najczęściej w miesiącach, gdy wczasowicze tłumnie przyjeżdżają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia porwały się na wyprawę trasą o najwyższej trudności. Wobec tego tym, którzy kochają góry wysokie i pragną nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs górski?

Najlepszą metodą, żeby posiąść istotną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w czasie różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs omawia dodatkowo zasady poprawnego postępowania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako realizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają 6 osób. Dzięki temu przyswajanie nowych umiejętności odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni opanować podstawową wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]