Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie skitur? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Większa część turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie tylko po to, by spędzać dni na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Wyczerpujące, a zarazem przynoszące wiele satysfakcji skitury

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwykłego relaksu w góralskiej chacie z drewna i przelotnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na podziwianie ich piękna podczas stosunkowo trudnych, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona jedynie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów i nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów turystyki narciarskiej są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie świetnie dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras będzie dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą liczyć na poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]