Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o planowanych imprezach sportowych bądź kulturalnych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – istotne informacje i wirtualne spacery

Żeby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której prędko znajdą zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, a także hotele, motele i kempingi zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach. Co więcej, dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, piękno parków krajobrazowych i narodowych oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Katalog ambasad i proste rozmówki – istotne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych ciekawych miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale także w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego