Atrakcje i zabytki Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc często z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o godnych zwiedzenia atrakcjach i planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj stronę opracowaną specjalnie dla turystów

By przybliżyć zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której migiem znajdą zabytki i muzea, motele, hotele i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Natomiast dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi urok parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy atrakcje narciarskie.

Spis konsulatów i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych górskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Nadzwyczaj wartościowy dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty naszym kraju.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego