Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Sprawdź informacje o aktywnych wyprawach.

Są dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy w każdy dzień urlopu pragną zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne tworzą interesujące oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto w nich uczestniczyć?

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie przygotowane parodniowe wyprawy dla osób, które chciałyby zobaczyć przeróżne regiony naszej ojczyzny oraz świata z kompletnie nowej perspektywy. Harmonogram takich wycieczek jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie dozna z pozycji komfortowego leżaka na werandzie wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych wrażeń to także perfekcyjna okazja, aby przyswoić sobie kolejne kwalifikacje, bo niejednokrotnie wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do opanowania zasad poprawnego zachowania się na danym terenie. Na wycieczce w góry można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się metody survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Warto także napomknąć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Aktywne wycieczki to nie tylko polskie góry

Atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie w bliskich i dalekich zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i pokonać cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się uliczkami zjawiskowych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez problemu dadzą sobie rade także w trakcie wycieczki do Namibii bądź do Nepalu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]