Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Kurs Photoshop - dowiedz się więcej o ofercie na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się opanować popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Z jakiego programy do malarstwa komputerowego korzystają twórcy

Istnieje dużo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko został głównym softwarem game developerów oraz artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. Clip Paint Studio, GIMP czy Corel Painter, w których przy zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akwarelowymi, temperą bądź farbami olejnymi. Digital painting zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z autorem kursu

Praktycznie lekcje malarstwa komputerowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, niemniej jednak aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz najważniejsze triki używania pędzli, zalecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]