Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Szukasz szczegółowych informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Dobrze trafiłeś! Kliknij w to miejsce.

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie licznych turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niezatartych doznań bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów wabią zwłaszcza zanikające już lodowce, przepiękne krajobrazy, a także sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny cechować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto również zaopatrzyć się w leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed rozwojem choroby uchroni także należyta profilaktyka – używanie środków odstręczających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]