Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczek trekkingowych? Nie zwlekaj! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wyprawy mogą przybierać wiele postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich gór i biegłym w użyciu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]