Trekking w Himalajach – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej informacji o Himalaje wyprawa.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się polem zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Everestu lub Shishapangmy

Z oczywistych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, gdyż często aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]