Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Co powinieneś wiedzieć o Dolomity trekking?

Zwolennicy aktywnego wypoczynku na pewno poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Naturalnie budzą one zachwyt, jednak osoby chętnie praktykujące ten rodzaj aktywności z czasem chcą zasmakować intensywnych emocji płynących z wycieczek po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeżeli można podziwiać cudowny krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie dodane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą liczbą skalistych grani, stromych turni i baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najbardziej zachwycających pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, niezwykle spadziste stoki i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też sporo prostych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych miłośników trekkingu zapewne zachwyci przejście przez te góry po via ferratach, a więc po szlakach wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego typu jest tak opracowany, aby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla wielu turystów bardzo wyczerpująca, lecz ten, kto weźmie w niej udział zapewne nie zapomni o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również interesująco zimę, przemierzając mało spadziste obszary na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]