Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Sok z kapusty kupisz na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan powtórnie powróciły do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również inne, przedtem mniej znane warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o leczniczych walorach fermentowanej żywności nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak kwas chlebowy, maślanka czy rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają w nieskomplikowany i szybki sposób wprowadzić do naszego ciała składniki konieczne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Jakie witaminy kryje sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający dużo substancji mających dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Najistotniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, ogórków bądź inny kiszonek to też skarbnica witamin. Warta uwagi jest przede wszystkim duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy również pić z uwagi na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B oraz wysokie stężenie soli mineralnych.

Czemu powinno się spożywać sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na naszą odporność oraz pracę jelit. Na dodatek nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają walczyć z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. refluks czy wrzody dwunastnicy. Wzmacniają one też apetyt i stanowią tarcze ochronną w trakcie leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]