Portale o zdrowiu to źródło wiedzy, a nie alternatywa dla wizyty u lekarza!

Portal o zdrowiu - sprawdź koniecznie.

Sieć to miejsce, gdzie niezmiernie łatwo można wyszukać informacje o dowolnej sferze życia. Internauci mają zwłaszcza słabość do odpytywania Google o sprawy medyczne, często wręcz poprzedzając decyzję o konsultacji ze specjalistą długim szperaniem w sieci w celu odszukania na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Jednak czy to dobry model stosowania wiedzy udostępnianej na portalach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowym stylu życia nie może być alternatywą dla specjalistycznej porady medycznej

W gąszczu artykułów o dietach, zabiegach estetycznych i zdrowiu publikowanych online znajdzie się niemało solidnych treści pisanych zarówno przez specjalistów, jak i przez ludzi zafascynowanych tematyką zdrowia i od lat pracujących w zawodach powiązanych z medycyną. Jednak korzystanie z informacji umieszczanych na stronach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) polegać na traktowaniu ich jako alternatywy dla indywidualnego kontaktu z lekarzem. Strona o zdrowym stylu życia, o ile dostarcza wiarygodnych informacji, może jednakowoż być użytecznym źródłem pomocnej wiedzy, która ułatwi internaucie nawigację po świecie usług medycznych. Dotarcie w sieci do drobiazgowego opisu zabiegu objaśnionego nieskomplikowanym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłej operacji i obniżyć stres przez nią wywołany. Natomiast artykuł z opisem objawów wskazujących na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy specjaliście.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl