Solidna porcja informacji o laserowej korekcji wzroku. Przeczytaj koniecznie!
Dostęp do różnych zawodów, wygoda w codziennych sytuacjach oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach stale rośnie, do czego przyczynia się na pewno niesłychanie nikłe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za wykonaniem zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych problemów, gdyż są czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.
Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?
Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się fenomenalne rezultaty. Unosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować problem hyperopii. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego formowania, a zarazem zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia multum czynników. Istotne to przede wszystkim mała inwazyjność, efektywność, dokładność oraz minimalne zagrożenie powikłań. Wypada napomknąć również o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.
Laserowa korekcja wzroku – są również przeciwwskazania
Zanim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, iż w niektórych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim karmienie piersią oraz ciążę, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu jak przykładowo zaćma, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.
Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]