Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Więcej w temacie magnetoterapia sprzęt na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, likwiduje obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]