Co to jest skleroterapia i jak wygląda ten zabieg?

Szukasz więcej wiadomości dotyczących skleroterapii? Zajrzyj na revitae.com.pl

Żylaki to niezwykle pospolita przypadłość, którą wraz z wiekiem odkrywa u siebie duży odsetek ludzi dorosłych. Pomału do ogólnej świadomości przebija się fakt, że leczenie żylaków nie powinno być już traktowane tylko jako zabieg z obszaru estetyki. Uwidaczniające się na skórze żyłki i pajączki naczyniowe świadczą wszak także o dolegliwościach zdrowotnych związanych z żyłami, m.in. o nieprawidłowym działaniu zastawek żylnych. Stąd do gabinetów medycyny estetycznej wciąż napływają pacjenci poszukujący metod ich usunięcia. Jedną z nich jest skleroterapia.

Skleroterapia – standard w leczeniu żylaków i żył siateczkowatych

Skleroterapia, która znana jest również pod nazwą ostrzykiwanie żylaków, to w dzisiejszych czasach wręcz standardowe leczenie żylaków, żył siateczkowatych i pajączków naczyniowych. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu do żyły środka chemicznego (występującego w formie płynu lub pianki), który powoduje zamknięcie światła żylaka. Ostrzykiwanie żylaków jest zabiegiem w zasadzie bezbolesnym, ponieważ podczas zabiegu stosuje się niesłychanie cienkie igły. Ilość nakłuć dokonywanych w trakcie zabiegu zależy od grubości żyły i wielkością leczonej powierzchni. Skleroterapię wykorzystuje się jako odrębną metodę leczenia żylaków, jednak może ona także być dopełnieniem terapii prowadzonej chirurgicznie, jak również stosuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Należy podkreślić, iż skleroterapia nie daje błyskawicznych rezultatów, więc zwykle wykonuje się ją w seriach 3 bądź więcej zabiegów, a ich liczbę wyznacza lekarz w oparciu o analizę stanu zdrowia konkretnego pacjenta.

Kiedy nie można przeprowadzić skleroterapii?

Jak w każdym zabiegu medycznym, także w przypadku skleroterapii wymienia się pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Nie można przeprowadzić jej u osób chorujących na miażdżycę tętnic nóg, zakrzepicę żył powierzchownych oraz choroby serca. Lekarz nie zgodzi się również na obliterację żylaków u kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, a także u pacjentów ze potwierdzoną skłonnością do alergii, w tym głównie na używany podczas zabiegu środek sklerotyzujący.

Adres firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]