Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Chcesz kupić aparat do presoterapii? Sprawdź https://tinyurl.com/yyt4qvn8.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – stymulacja przepływu limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często używają urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację limfy. Istnieje wiele zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, przede wszystkim jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do masażu uciskowego

Ogromne możliwości zastosowania urządzeń do presoterapii przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Współcześnie osoby chętnie stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu mobilnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, więc bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. zakrzepica bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]