Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Wypożyczalnia szalunków - aktualną ofertę poznasz na abcszalunki.pl.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, lecz spotyka się również konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na duże koszty nie zawsze ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną usługą naszej ekipy, warto sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o komforcie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Jaka firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę ważna okaże się też troska o korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi kontrahenci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]