Szukasz projektów domów góralskich? To musisz wiedzieć

Kliknij tutaj aby zobaczyć, kto przygotowuje projekty domów z bali.

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez budynki murowane. Dziś jednak zauważyć możemy to, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem mnóstwo atutów. Najważniejszym okazuje się na pewno styl – dopasowują się zarówno do willowej, jak i rustykalnej architektury. Istotne jest także to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są budowane wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno potrafi też pochłaniać fale pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, a to sprawia, że ich mieszkańcy lepiej się wysypiają i chronią swoje płuca.

Projekty domów góralskich i innych

Najpopularniejszym typem domów drewnianych są oczywiście te przypominające tatrzańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, a styl ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Często także widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – na przykład części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić również, kiedy chcemy wznieść je poza Tatrami.

Któremu architektowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl którego został wzniesiony. Z tego względu stawiając na takie rozwiązanie, warto obejrzeć wcześniejsze realizacje architekta i dowiedzieć się, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, by w jego teczce było sporo projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, iż nasze zlecenie zostanie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze warto również dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z firmą, która wzniesie dom – w ten sposób wszystko skończy się szybciej.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]